Гипсокартонні профілі – особливості і сфера застосування 

Потолочный и направляющий профиль для гипсокартона


Сталеві профілі для гіпсокартону – один із різновидів сучасних будівельних матеріалів, який активно застосовується:

  • для розмежування простору всередині будівлі;
  • для створення декоративних елементів у приміщенні;
  • для монтажу деяких видів облицювальних покриттів;
  • як несучі елементи підвісної стелі.

Найчастіше для виготовлення профільованих холоднокатаних профілів використовується якісна оцинкована сталь.

ей матеріал має високу міцність і хорошу корозійну стійкість. Такі якості оцинкованої сталі дають можливість суттєво полегшити профілі для конструкцій з гіпсокартону, а також гарантують великий термін служби цих металевих виробів.

Основні види профілів для гіпсокартону

На сьогоднішній день на ринку будівельних матеріалів України представлено безліч різновидів гіпсокартонних профілів. До найбільш затребуваних типів розглянутого будматеріалу можна віднести:

  • напрямні профілі;
  • стійкові або стельові профілі.

Напрямні гіпсокартонні профілі застосовуються для створення несучої конструкції для всієї каркасної системи. Ці металоконструкції є C-подібним оцинкованим профілем з додатковими ребрами жорсткості на основній площині виробу. Зазвичай напрямні монтуються по периметру приміщення та забезпечують кріплення стійкових або стельових елементів конструкції зі стінами, стелею, колонами, підлогою. Профілі стійкового типу застосовуються для створення самої каркасної системи під облицювальне покриття. Вони мають C-подібну форму з численними ребрами жорсткості на всіх площинах сталевої рейки. Кінці стійкових та стельових профілів заходять у пази в напрямні рейки та утворюють з ними жорсткий каркас.

Гіпсокартонні профілі від компанії Спецметал

Компанія Спецметал, відомий виробник будматеріалів для покрівлі та фасаду в Харкові, випускає 2 різновиди профілів для гіпсокартону:

  • сталеві стельові профілі CD;
  • напрямні профільовані рейки UD.

Легкі сталеві тонкостінні конструкції з індексом CD є C-подібними холоднокатаними профілями з п'ятьма ребрами жорсткості. Лінійні розміри рейки становлять 6027 мм. Довжина виробу може змінюватися в межах від 1 до 6 м залежно від вимог замовника. Профільовані рейки UD мають П-подібну форму з двома ребрами жорсткості на основі профілю. Габарити виробу становлять 2827 мм. Довжина профілю також може змінюватись в межах від 1 до 6 метрів.

-->